Kajakarze MOSM Tychy z medalami.

Karolina kajakiNa akwenie w parku Świerklaniec rozegrano zawody kontrolne kadr wojewódzkich Śląska dla młodzików i juniorów młodszych oraz regaty otwarcia sezonu kajakowego na Śląsku. Dla zawodników MOSM Tychy był to pierwszy start w sezonie i kilkoro z nich wróciło z medalami.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach – wyścigu kajakowym na dystansie 2 km oraz biegu na 1,5 km. Ekipa tyska, którą opiekują się Sylwia i Magda Stanny, przywiozła pięć złotych medali. Zdobyli je: Emilia Szczepanek (K-1, jun. mł), Paweł Kmiecik (C-1, jun. mł.), Anna Mielnik (K-1, młodziczki), Wojciech Waksmański (C-1, młodzicy), Wojciech Mielnik (K-1, chłopcy). Na drugim miejscu zawody ukończył Konrad Gawor (K-1, chłopcy), a na trzecim: Magdalena Szczepnek (C-1, młodziczki), Jakub Adamczyk (C-1, młodzicy), Jakub Jędrzejak (C-1, jun. mł). Kolejne zawody tyskich kajakarzy to ogólnopolskie konsultacje w poszczególnych kategoriach wiekowych w Wałczu.

Do pracy trenerskiej swoich rodziców Sylwii i Marka Stannych włącza się od jakiego czasu Magda Stanny, ale rzecz jasna nadal startuje i niebawem czekają ją eliminacje do kadry Polski i starty w mistrzostwach Europy i świata. Przed tyszanką otwiera się także szansa startu w Igrzyskach Olimpijskich, bowiem konkurencje kanadyjkowe włączone zostały do olimpijskiego programu w 2020 roku w Tokio. Na mistrzostwach świata są one rozgrywane dopiero od 6 lat.

 


Źródło : http://www.mosm.tychy.pl/