Utrudnienia na linii Tychy Lodowisko – Sosnowiec

Koleje śląskieZe względu na zamknięcia torowe PKP Polskich Linii Kolejowych za część pociągów na linii Sosnowiec Główny – Katowice – Tychy Lodowisko wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia uzupełniających prac inwestycyjnych przez zarządcę infrastruktury, część pociągów Kolei Śląskich kursujących między Sosnowcem, Katowicami a stacją Tychy Lodowisko będzie odwołanych w całej relacji, a część będzie kursować w relacji skróconej. Za odwołane pociągi zostaną uruchomione zastępcze autobusy. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP PLK z utrudnieniami trzeba się liczyć od 30 kwietnia do 3 maja.

Szczegółowe informacje związane z powyższymi utrudnieniami można znaleźć w tabeli poświęconej zmianom na linii S4 i w liniowym rozkładzie jazdy w zakładce Rozkład Jazdy. Ponadto informacje o odwołanych pociągach będą przekazywane m.in. przez drużyny konduktorskie Kolei Śląskich. Zostaną one również zamieszczone na wybranych stacjach i przystankach osobowych.
Ponadto, do 10 maja, w związku z pracami inwestycyjnymi na odcinku Mąkołowiec – Katowice Ligota i na odcinku Most Wisła – Bielsko Biała, niektóre pociągi kursujące w tych relacjach mogą doznawać średnio kilku lub kilkunastominutowych opóźnień.

zastępcza komunikacja

 


Źródło : http://kolejeslaskie.com/utrudnienia-na-linii-sosnowiec-tychy-lodowisko/