Budowa Gemini w Tychach nabiera tempa

Gemini ParkPrace na budowie Gemini Park Tychy, najnowszej inwestycji Gemini Holding, nabierają tempa. W trakcie realizacji jest stan surowy, czyli etap najbardziej czasochłonny.

Trwają prace budowlane i certyfikacja w sysytemie BREEAM Gemini Park Tychy, najnowszej inwestycji krakowskiego dewelopera Gemini Holding. Otwarcie obiektu planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku.

– Budowa Gemini Park Tychy postępuje zgodnie z harmonogramem, a postępy w pracach nabrały tempa. Obecnie wykonywane są prace związane z robotami ziemnymi, zabezpieczeniem sieci, makroniwelacją terenu i budową fundamentów. W trakcie realizacji jest stan surowy, czyli etap najbardziej czasochłonny – komentuje Michał Korolczuk, architekt nadzorujący projekt Gemini Park Tychy.

Budowa centrum handlowego rozpoczęła się wraz z początkiem 2016 roku. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Gemini Park Tychy zostało zaplanowane jako wielkopowierzchniowy obiekt handlowy z parkingiem na 1,1 tys. pojazdów liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlowa na tym obszarze da około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe, jak i lokalni przedsiębiorcy. Inwestycja Gemini Park Tychy realizowana jest jako część koncepcji Power Center, co oznacza, że uzupełni ofertę handlowa znajdującą się w jej pobliżu. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu funkcjonują już Tesco, OBI, Saturn, a wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, tworząc power center o powierzchni 60 tys. mkw. GLA.

Projekt Gemini Park Tychy został stworzony przez pracownię architektoniczną Vide Studio. Duża ilość przeszkleń zagwarantuje budynkowi wiele jasnego, dziennego światła, a pasaże będą szerokie i przestronne. Dzięki tym rozwiązaniom Gemini Park Tychy nawiąże wyglądem i charakterem do eleganckiej, śródmiejskiej ulicy handlowej. Gemini Park Tychy stara się o uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie bardzo dobrym.

Wśród najemców znajdują się m.in. operator spożywczy Piotr i Paweł, Smyk, elektromarket RTV Euro AGD oraz sieć drogerii Rossmann. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma CBRE.

 


Źródło : http://www.propertynews.pl