MŚ : Polska – Włochy 1:3

MS hokej 2016 logoPolscy hokeiści, z Tyszanami w składzie, ulegli Włochom 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata 1A w Katowicach.

Po pierwszej tercji podopieczni Jacka Płachty przegrywali 0:1, ale w drugiej odsłonie wyrównującą bramkę zdobył Tomasza Malasiński. Niestety, pomimo momentami ogłuszającego dopingu z trybun Spodka, w to kadra Stefana Maira zdołała podwyższyć na 2:1. Na minutę przed końcową syreną Przemysław Odrobny zjechał do boksu, pomimo nieustannych ataków „biało-czerwoni” nie zdołali pokonać golkipera przyjezdnych – Andreasa Bernarda. Na dwie sekundy przed końcem trzeciej tercji krążek wpadł do pustej polskiej bramki.

POLSKA-ITALY_Tercja 2_fot.Miroslaw.Ring

Polska – Włochy 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)

Bramki: 0-1 Joachim Ramoser (Markus Gander; 12.25), 1-1 Tomasz Malasiński (Paweł Dronia, Krzysztof Zapała; 30.13 w przewadze), 1-2 Luca Frigo (Diego Kostner, Simon Kostner; 36.19), 1-3 Thomas Larkin (59.58 do pustej bramki).

Strzały: 33-26 (13-7, 13-10, 7-9).

Polska: Przemysław Odrobny – Bartłomiej Bychawski, Paweł Dronia; Tomasz Malasiński, Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz – Mateusz Bryk, Bartłomiej Pociecha; Mikołaj Łopuski, Grzegorz Pasiut, Aron Chmielewski – Patryk Wajda, Michał Kotlorz; Mateusz Bepierszcz, Krystian Dziubiński, Patryk Wronka – Maciej Kruczek; Adam Bagiński, Maciej Urbanowicz, Radosław Galant