Jiri Sejba z nowym dwuletnim kontraktem w GKS Tychy.

GKS 45 latJiri Sejba będzie trenerem tyskich hokeistów przez kolejne dwa lata. Sezon 2016/2017 będzie piątym sezonem Czecha w GKS Tychy.

Sejba jest trenerem GKS Tychy nieprzerwanie od 2013 roku. Wcześniej Czech był szkoleniowcem tyszan w sezonie 2010/2011. Pod jego wodzą tyski zespół zdobył jedno Mistrzostwo Polski (2015), trzy Wicemistrzostwa (2011, 2014, 2016), Puchar Polski (2014), Superpuchar (2015) oraz 3. miejsce w Pucharze Kontynentalnym (2016).

– Stawiamy na stabilizację i długoterminowe budowanie drużyny, dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie umowy z Jirim Sejbą. Wspólnie przeanalizowaliśmy ubiegły sezon i wyciągnęliśmy wnioski, które będą musiały zostać wprowadzone w życie. Przed trenerem zostały postawione konkretne cele jak powrót na mistrzowski tron, odzyskanie Pucharu Polski oraz zdobycie jak najwyzszych laurów w Pucharze Kontynentalnym – mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport S.A.

Jiri SejbaJiri Sejba urodził się 22 lipca 1962 roku w Pardubicach. Po zakończeniu pierwszego okresu pracy w GKS Tychy (2011 rok) Czech został menadżerem sportowym właśnie pardubickiego klubu, który w sezonie 2011/12 zdobył mistrzostwo Czech. W tym czasie trenował również drużyny młodzieżowe. Przed tyskim zespołem był szkoleniowcem BK Mlada Boleslav oraz współprowadził HC Pardubice, z którym zdobył mistrzostwo Czech w 2005 roku.

Sejba to bardzo znana w środowisku hokejowym postać. Jego nazwisko znajduje się w galerii sław czeskiego hokeja (Czech Hockey Hall of Fame) oraz wśród najbardziej znanych wychowanków HC Pardubice, obok takich zawodników jak Dominik Hasek czy Ales Hemsky. Numer 10, z którym grał Jiri Sejba, został w klubie zastrzeżony. Czech swoją zawodniczą karierę rozpoczynał w miejscowej drużynie Tesla Pardubice. Później występował na pozycji napastnika między innymi w NHL (Buffalo Sabres), czeskiej i słowackiej ekstralidze oraz w Finlandii i Niemczech.

Szkoleniowiec grał również w reprezentacji Czechosłowacji, gdzie znacznie przyczynił się do zdobycia przez nią Mistrzostwa Świata w 1985 roku, strzelając w decydującym meczu z Kanadą hat-tricka.


 

Źródło : http://gkstychy.info/hokej