Zostań komandosem – weź udział w grze strategicznej!

browar obywatelski

Masz od 13 do 16 lat, dobrą kondycję fizyczną, jesteś sprytny i odważny? Weź udział w grze strategicznej pn. „Poligon Doświadczeń”, która rozegrana zostanie w piątek, 29 kwietnia br., na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach.

„Poligon Doświadczeń” to terenowa gra strategiczna, która jest częścią kampanii antydopalczowej organizowanej przez Urząd Miasta w Tychach.

– Chcemy pokazać, jakie działania, reakcje, zachowania trzeba wdrożyć, by uniknąć bezpośredniego kontaktu z dopalaczami i nie dać się zmanipulować – mówi Iwona Ciepał, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy. – Gra kierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych, bo to właśnie tę grupę najczęściej dosięga problem dopalaczy – dodaje.
Uczestnicy gry wcielą się w role rekrutów na komandosów ds. walki z dopalaczami. Miasto Tychy szuka ochotników do Jednostki Specjalnej ds. Walki z Dopalaczami (JSWD), która podejmie walkę z bardzo niebezpiecznymi środkami odurzającymi. Selekcja kandydatów odbędzie się na Poligonie Doświadczeń, który zlokalizowany będzie na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach. To tutaj, na kilku stacjach, komandosi przetestują szereg umiejętności rekrutów. Chodzi w końcu o dołączenie do elitarnej jednostki sił specjalnych! Na uczestników czeka mnóstwo różnorodnych zadań. Rekruci odwiedzą tajemnicze Laboratorium Wojskowe, Strefę Ćwiczeń Sprawnościowych, Sekcję Uzgodnień, Centrum Szpiegowskie oraz Ośrodek Symulacji. Sprawdzana będzie m.in. kondycja fizyczna, zdolności manualne, umiejętności pracy w grupie, spryt, logiczne myślenie, odwaga i upór w dążeniu do celu. Większość zadań będzie wymagać wzajemnej współpracy w grupie, dlatego do udziału w grze zaproszone są 4-osobowe drużyny w wieku od 13 do 16 lat.
Jeżeli grupa otrzyma wystarczającą liczbę punktów, przydzielonych przez komandosów w każdym z etapów, będzie mogła wejść w ich szeregi i otrzyma licencję Komandosa ds. Walki z Dopalaczami oraz atrakcyjne nagrody.
Aby wziąć udział w grze, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać jego skan lub zdjęcie do 28.04.2016 r. włącznie na adres mailowy gra@umtychy.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w grze. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje data wpływu zgłoszenia grupy. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 maja podczas Festiwalu Kultury Młodzieżowej.
Źródło : http://umtychy.pl