III edycja Pielgrzymki na hulajnogach i rolkach, Katowice-Tychy

pielgrzymka

 

W sobotę 7 maja, spod katedry Chrystusa Króla w Katowicach, wyruszy III edycja PIELGRZYMKI NA HULAJNOGACH I ROLKACH. Jest to kolejny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem za wstawiennictwem bł. Karoliny uczestnicy będą prosili o pokój dla młodych z całego świata. Finał pielgrzymki nastąpi w parafii bł. Karoliny w Tychach.

Ramowy plan działania:

  • 7:50 Otwarcie biura pielgrzymki
  • 8:00 Warsztaty nauki jazdy na rolkach (prowadzi grupa I Love Rolki) i hulajnodze (prowadzi Jakub Gojny)
  • 8:30 Odprawa grupy zabezpieczającej przejazd
  • 8:50 Zamknięcie biura pielgrzymki
  • 8:55 Ogłoszenia
  • 9:00 Błogosławieństwo abpa Wiktora Skworca
  • START!

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia w intencji Światowych Dni Młodzieży w kościele bł. Karoliny w Tychach. Po Mszy mnóstwo atrakcji m.in. pokaz rolkowy przygotowany przez grupę Break The Borders, ciepły posiłek oraz mecz piłki nożnej drużyn z najwyższej półki. Po zakończeniu pielgrzymki będzie możliwość powrotu do Katowic darmowym autobusem. Długość trasy: 22 km.

Udział w pielgrzymce jest możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu i wpłacie 15 zł za pakiet pielgrzyma (ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, ciepły posiłek, chusta, smycz + identyfikator, elementy odblaskowe, specjalne ŚDM-owe wlepy, legitymacja pielgrzyma, transport z Tychów do Katowic). Zapisy trwają do 5 maja!

UWAGA! Tak jak w pierwszej edycji pielgrzymki, osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, a nie posiadają własnego sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go u organizatorów. Zainteresowani mogą pisać na adres mailowy: hulajrolki@gmail.com, aby uzyskać informację dotyczącą dostępności hulajnogi czy rolek. W wiadomości należy wskazać rodzaj sprzętu (hulajnoga / rolki) oraz rozmiar w przypadku rolek.


Źródło : http://katowice.gosc.pl